First aid
-
Sold outProvider:MEDICALCORNER24Oxygen cylinder with mask, for home / travelling, 14L oxygen
Regular price 20,94€Offer price 20,94€ Regular priceUnit price 1,50€ pro l -
Sold outProvider:LEINA-WERKELeina-Werke eye rinsing solution, for burns, sterile, 250ml
Regular price 13,13€Offer price 13,13€ Regular priceUnit price 52,52€ pro l -
Sold outProvider:LEINA-WERKELeina-Werke eye rinsing box, 25,5x16,6x8cm, 10 pieces
Regular price 69,89€Offer price 69,89€ Regular priceUnit price pro -
Sold outProvider:LEINA-WERKELeina-Werke eye rinsing station, 2x 500ml, with mirror
Regular price 34,90€Offer price 34,90€ Regular priceUnit price 34,90€ pro l -
Provider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical NAUTISAVE First Aid Kit, Mount, Filled
Regular price 31,68€Offer price 31,68€ Regular priceUnit price pro -
Provider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical Rescue Sign Eye Rinsing Station, Glow 20x20cm
Regular price 9,97€Offer price 9,97€ Regular priceUnit price pro -
Provider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical Barikos Eye Rinsing Bottle, 620 ml Solution
Regular price 35,15€Offer price 35,15€ Regular priceUnit price pro -
Provider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical Wall Mount for Eye Rinsing Bottle
Regular price 8,91€Offer price 8,91€ Regular priceUnit price pro -
Provider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical operating aid kit large, steel, DIN 13169, green
Regular price 76,85€Offer price 76,85€ Regular priceUnit price pro -
Provider:SÖHNGENSöhngen respiratory tissue BT-DRY, FFP3 filter, 1pce
Regular price 4,84€Offer price 4,84€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PLUMPlum rinsing station for 1x1L with wall mount and pictogram
Low stockRegular price 42,66€Offer price 42,66€ Regular priceUnit price 42,66€ pro l -
Provider:PLUMPlum belt bag for wash bottle with 200ml bottle sizes
Regular price 10,70€Offer price 10,70€ Regular priceUnit price pro -
Provider:PLUMPlum QuickRinse Min Box incl. Eyewash ampoules 5x20ml
Regular price 19,68€Offer price 19,68€ Regular priceUnit price 196,80€ pro l -
Provider:HOLTHAUS MEDICALHolthaus Medical Car kits, car, classic, gray, DIN 13164
Low stockRegular price 7,97€Offer price 7,97€ Regular priceUnit price pro -
Provider:HOLTHAUS MEDICALWall mount for operating aid kit large Holthaus Medical DIN 13169
Regular price 17,43€Offer price 17,43€ Regular priceUnit price pro
We are happy to provide our customers in Germany with non-binding advice on the topic of "First aid"
You can reach us by phone during our opening hours at
02368 89 89 779 (Mon-Fri, 09:00 - 12:30)
Or via our